حدیث طلاب

انواع عبادت از منظر سیدالشهداء
امام حسین (علیه‌السلام)‏

إن قوما عبدوا الله رغبة فتلك عبادة التجار و إن قوما عبدوا الله رهبة فتلك عبادة العبيد و إن قوما عبدوا الله شكرا فتلك عبادة الأحرار و هي أفضل العبادة
و قال له رجل ابتداء كيف أنت عافاك الله فقال ع له السلام قبل الكلام عافاك الله ثم قال ع لا تأذنوا لأحد حتى يسلم

 

تحف العقول ص ۲۴۶

آخرین نظرات

  • با سلام و عرض خسته نباشید خدمت استاد...

سایتهای مرتبط

حضرت آیت الله مرتضی مقتدایی دامت برکاته

قائم مقام جامعه مدرسین گفت: آیت الله مهدوی کنی، شخصیتی ممتاز علمی انقلاب، هیچگاه در زندگی سیاسی خود، اهل سیاست بازی و جناح بازی نبوده است و پیوسته تکلیف الهی خود را انجام می داد.  آیت الله مرتضی مقتدایی با اشاره به ویژگی های شخصیتی رئیس خبرگان رهبری گفت: اقدامات آیت الله مهدوی کنی در مناصب مهم سیاسی بعد از انقلاب، فقط برای رضای خدا و عمل به تکلیف الهی بود و در این زمینه چنان خوب عمل کرد که همه گروه ها و جناحهای سیاسی با ایشان رفاقت و دوستی دارند.

قائم مقام  جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: شخصیت آیت الله مهدوی کنی چنان جذاب و دلنشین است که اینک کسالتی برای ایشان پیش آمده است، همه گروه های سیاسی احساس همدردی می کنند و به نوعی ایشان را از خود می دانند.

وی خاطرنشان کرد: این شخصیت ممتاز علمی انقلاب، هیچگاه در زندگی سیاسی خود، اهل سیاست بازی و جناح بازی نبود و پیوسته تکلیف الهی خود را انجام می داد.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: وی نسبت به همه افراد، چه کسانی که از نظر فکری با او همفکر بودند و چه کسانی که حتی صد درجه از نظر سیاسی با ایشان اختلاف سلیقه دارند، به صورت یکسان برخورد می کرد.

آیت الله مقتدایی گفت: آیت الله مهدوی کنی یکی از شخصیت های کم نظیر و معدود علمی، تقوایی و سیاسی کشور است، زیرا از نظر علمی، مجتهدی است که سابقه حضور در درس مرحوم امام و بزرگان دیگر قم را دارد.

وی ادامه داد: از نظر سیاسی نیز در طول مبارزات قبل از انقلاب، ایشان همراه و همفکر امام بود و در همه زمینه ها یک بازوی توانا برای امام و انقلاب محسوب می شد.

بر اساس اعلام خبرگزاری ایرنا،آیت الله مقتدایی یادآور شد: بعد از پیروزی انقلاب، در سمت های مختلف، هر کجا پیشنهادی می شد آیت الله مهدوی کنی با خلوص نیت می پذیرفت تا صادقانه به نظام اسلامی خدمت کند.

وی افزود: ایشان هرگز بدنبال پست و مقام نبود ولی هر پیشنهاد ضروری را می پذیرفت و چون روح پاک و با معنویتی دارد در همه سمت ها با اخلاص وارد می شد و از توان مدیریتی بالایی نیز برخوردار بوده است .

آیت الله مقتدایی با اشاره به حضور ایشان در راس مجلس خبرگان رهبری نیز گفت: وقتی ریاست مجلس خبرگان به وی پیشنهاد شد، گفت اگر وظیفه باشد قبول می کنم وگرنه دیگران بیایند و اداره کنند و بعد از تصدی این سمت نیز اظهار خرسندی نکرد.

وی افزود: ایشان با وجودی که در زمان انتخاب ریاست مجلس خبرگان رهبری کسالت داشت از تکلیف خود سرباز نزد و بعد از آن بسیار مجدانه مجلس خبرگان را اداره کرد.

آیت الله مهدوی کنی، رییس مجلس خبرگان رهبری، از روز چهارشنبه هفته گذشته به دلیل عارضه قلبی در یکی از بیمارستانهای تهران بستری است.

افزودن دیدگاه جدید