حدیث طلاب

انواع عبادت از منظر سیدالشهداء
امام حسین (علیه‌السلام)‏

إن قوما عبدوا الله رغبة فتلك عبادة التجار و إن قوما عبدوا الله رهبة فتلك عبادة العبيد و إن قوما عبدوا الله شكرا فتلك عبادة الأحرار و هي أفضل العبادة
و قال له رجل ابتداء كيف أنت عافاك الله فقال ع له السلام قبل الكلام عافاك الله ثم قال ع لا تأذنوا لأحد حتى يسلم

 

تحف العقول ص ۲۴۶

آخرین نظرات

  • با سلام و عرض خسته نباشید خدمت استاد...

سایتهای مرتبط

حجت‌الاسلام محمدیان در جلسه شورای تحول و ارتقای علوم انسانی
علم به عنوان تبیین‌کننده فعل الهی جز دینی بودن راهی ندارد/ نقد مبانی علوم انسانی غربی می‌تواند راهگشا باشد
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها  و عضو هیات امنای مدرسه علمیه دارالحکمه شهید محراب آیت الله اشرفی اصفهانی گفت: علم به عنوان تبیین‌کننده و تشریح‌گر فعل الهی در جهان اصولاً جز دینی بودن راهی ندارد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها (مأوا)، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در جلسه شورای تحول و ارتقای علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی، اظهار داشت: در مورد موضوع ”علم اسلامی“ یک نگاه معتقد است که باید ”علم انسانی“ با اسلام در تعارض نباشد و این دیدگاه یک دیدگاه حداقلی است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: اما متفکرانی مانند آیت‌الله جوادی آملی در این زمینه یک نظریه کامل و حداکثری هستند که معتقدند علم به عنوان تبیین‌کننده و تشریح‌گر فعل الهی در جهان اصولاً جز دینی بودن راهی ندارد.

وی خاطرنشان کرد: علوم انسانی غربی در چند مکتب عام پوشیده شده است و نقد مبانی کلان و مشترک این علوم مانند سکولاریسم، اومانیسم و ... می‌تواند راهگشا باشد.
 

افزودن دیدگاه جدید