حدیث طلاب

انواع عبادت از منظر سیدالشهداء
امام حسین (علیه‌السلام)‏

إن قوما عبدوا الله رغبة فتلك عبادة التجار و إن قوما عبدوا الله رهبة فتلك عبادة العبيد و إن قوما عبدوا الله شكرا فتلك عبادة الأحرار و هي أفضل العبادة
و قال له رجل ابتداء كيف أنت عافاك الله فقال ع له السلام قبل الكلام عافاك الله ثم قال ع لا تأذنوا لأحد حتى يسلم

 

تحف العقول ص ۲۴۶

آخرین نظرات

  • با سلام و عرض خسته نباشید خدمت استاد...

سایتهای مرتبط

نامه سرگشاده اساتید و طلاب به سران قوا

جمعی از اساتید،روحانیون و طلاب حوزه علمیه قم در نامه ای سرگشاده از روسای قوای قضاییه و مقننه خواستند با تهیه قانونی جامع و کامل در خصوص حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر اقدام نمایند. 

به گزارش خبرگزاری حوزه، متن این نامه سرگشاده که در قالب طومار به امضای طلاب و فضلای حوزه علمیه قم رسیده.

آیت الله آملی لاریجانی،رئیس قوه قضاییه

آقای دکتر لاریجانی،رئیس مجلس شورای اسلامی

با سلام

همانطور که مستحضرید در چند هفته گذشته خبر ناگوار شهادت طلبه بسیجی آمر به معروف شهید علی خلیلی قلب مردم ایران را به درد آورد.

این درحالی است که نبود قوانین روشن و شفاف در خصوص مبحث بسیار مهم امر به معروف و نهی از منکر بالاخص حمایت آمران به معروف و ناهیان از منکر،باعث شده، عده ای در سطح کشور با بی احترامی تمام به مسلمات دینی و شرعی اجازه هرنوع جسارتی به تذکر دهندگان را نیز به خود بدهند و حمایت کامل قضایی را نیز همراه خود داشته باشند.

سوالی که ذهن هر مسلمان غیرتمند را به خود مشغول ساخته این است که با این همه تاکیدات فراوان آیات قرآن مجید و احادیث اهل بیت(ع) و با دغدغه فراوان بنیانگذار انقلاب اسلامی که تجلی آن در اصل هشتم قانون اساسی نیز متجلی شده است، چرا تاکنون قانون قوی،دقیق و کاربردی در این خصوص تهیه نشده است؟چرا مردم دغدغه دار می بایست استخوان در گلو شاهد هتک حرمت مقدسات شرعی خود باشند و نتوانند دم برآورند؟آیا قوای محترم قضائیه و مقننه به وظیفه اصلی خود در این خصوص عمل نموده اند؟

ما جمعی از اساتید،روحانیون و طلاب حوزه علمیه قم با تاکید مجدد بر اصل هشتم قانون اساسی که بیان می کند" در جمهوری اسلامی ایران، دعوت به خیر امر به معروف و نهی از منکر، وظیفه ای است همگانی و متقابل برعهده مردم نسبت به یکدیگر دولت نسبت به مردم و مردم نسبت به دولت شرایط و حدود و کیفیت آن را قانون معین می کند. «والمومنون والمومنات بعضهم اولیاء بعض یامرون بالمعروف و ینهون عن المنکر»

از تمامی دستگاه های مسئول از جمله قوای مقننه و قضائیه،نیروی انتظامی و...می خواهیم ضمن پرهیز از محدودنگری و خلاصه نمودن این مسئله بسیار مهم در موضوع حجاب،جهت جلوگیری از وقوع این گونه حوادث دردناک،در اسرع وقت و با قید فوریت نسبت به تهیه قانونی جامع و کامل در این خصوص اقدام نمایند.

اردیبهشت «سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی»

اساتید،روحانیون و طلاب حوزه علمیه قم.

افزودن دیدگاه جدید