حدیث طلاب

انواع عبادت از منظر سیدالشهداء
امام حسین (علیه‌السلام)‏

إن قوما عبدوا الله رغبة فتلك عبادة التجار و إن قوما عبدوا الله رهبة فتلك عبادة العبيد و إن قوما عبدوا الله شكرا فتلك عبادة الأحرار و هي أفضل العبادة
و قال له رجل ابتداء كيف أنت عافاك الله فقال ع له السلام قبل الكلام عافاك الله ثم قال ع لا تأذنوا لأحد حتى يسلم

 

تحف العقول ص ۲۴۶

آخرین نظرات

  • با سلام و عرض خسته نباشید خدمت استاد...

سایتهای مرتبط

حضرت آیت الله العظمی مظاهری دامت برکاته

هر گونه کوتاهی در درس دادن و درس خواندن و دوری از تقوا لطف امام زمان‌(عج) را نسبت به حوزه‌های علمیه کم می‌کند. 

به گزارش خبرگزاری حوزه، از اصفهان  حضرت آیت‌الله  حسین مظاهری در همایش تجلیل از اساتید و ممتازین حوزه علمیه استان اصفهان که به مناسبت هفته بزرگداشت معلم در مدرسه صدر بازار برگزار شده است ضمن بیان تبریک به مناسبت ماه رجب اظهار داشتند: آقا امام زمان‌(عج)  به حوزه‌های علمیه و طلبه‌ها  عشق می ورزد و قطعا   نسبت به طلبه‌های ممتاز لطفی مضاعف دارند.

ایشان بیان داشتند: اگر می‌خواهیم رابطه خاصی با امام زمان داشته و از عنایت ایشان بهره مند شویم باید حوزه و حوزویان ما متقی باشند.

این مرجع تقلید نمودند  : باید حوزه‌های علمیه شکوفا  شوند به این معنا که  درکنار تهذیب و طلبه‌ها به خوبی درس بخوانند زیرا کوتاهی در درس خواندن و درس گفتن و کوتاهی در انجام تقوا لطف امام زمان‌(عج) را کم می‌کند.

زعیم حوزه‌ علمیه اصفهان افزودند: نباید گناه چشم و گوش و علی الخصوص گناه زبان در حوزه‌های علمیه ما وجود داشته باشد و به جای اختلاف در حوزه‌ها و بین طلاب ، باید ایثار و گذشت و فداکاری حکم‌فرما باشد.

ایشان با اشاره به این‌که کلاس‌های درس طلبگی دارای ارزش و اعتبار زیادی است گفتند: طبق روایات بال ملائک فرش درس طلاب است.

آیت‌الله العظمی مظاهری خاطرنشان کردند: درس منهای خدا و اخلاق، عاقبت به خیری ندارد، ما طلبه‌ها وقتی عاقبت‌به خیر می‌شویم که دو بال  خوب درس  خواندن و جدیت درتحصیل   را  درخود تقویت کنیم.

ایشان عنوان کردند: طلاب ممتاز، افتخار حوزه‌های علمیه و مایه دلگرمی امام زمان‌(عج) هستند، واجب است که فقه قرین شیعه و اصول حوزه‌های علمیه را به نسل آینده منتقل کنیم و این مهم فقط با تلاش شبانه‌روزی طلاب محقق می‌شود.

 معظم له یادآور شدند: تلاش و کوشش و رعایت تقوا ، طلاب جوان را مجتهد و سپس تبدیل به مرجع  نمود و به  عمر و علم آنها برکت می‌بخشد به گونه‌ای که برخی از علما کتاب‌هایی نوشته‌اند که بعد از ده‌ها سال و قرن‌ها هنوز نمی‌توان به راحتی از آنها گذشت.

ایشان به اساتید توصیه اکید کردند: هرگز به کلاس‌ها رنگ سیاسی و سیاسی‌بازی نبخشید و سعی کنید دائما رنگ خدا را به کلاس‌های درس خود تزریق کنید همچنین  سعی نمایید در بین حرف‌ها ،سخنان و بیان مواضع خود اتحاد حوزه‌های علمیه را فراموش نکنیدزیرا این اتحاد حوزه‌های علمیه است که ما را به این نقطه از شکوفایی و اوج رسانده است.

ایشان در پایان با اشاره به اینکه اداره کردن حوزه بسیار مشکل است گفتند: مدیریت فعلی حوزه علمیه خوب و عالی است و مقام معظم رهبری نیز از مدیریت حال حاضر حوزه‌های علمیه اصفهان راضی هستند .

دیدگاه‌ها

	
خداوند به این مرجع تقلید شیعه اجر بدهد،واقعا صحبت های ایشان بصیرت افزایی میکند

صفحه‌ها

افزودن دیدگاه جدید